תם

הספרייה שלי מאמרים וכתבות שדרוג ביצועים אישיים באמצעות טכניקת תרגילי מוח® - אמנון רייס

שדרוג ביצועים אישיים באמצעות טכניקת תרגילי מוח® - אמנון רייס

תקציר

תרגילי מוח Brain Gym® היא טכניקה אמפירית, חדשנית ורבת עוצמה המאפשרת בזמן קצר, שיפור ביצועים מנטאליים, קוגניטיביים ומוטוריים. הטכניקה מבוססת על תהליך מובנה, ממוקד מטרה, שבליבתו מופעלים במשולב, תרגילי תנועה עם  תהליכי הדמיה. כנראה, שתוך כדי התהליך, משודרגת התקשורת בין מרכזים תפקודיים במוח, החיוניים לתפקוד מטבי והדבר מתבטא בשיפור בביצועים.

מבוא

טכניקת תרגילי מוח, מקנה נגישות גבוהה למיומנויות אישיות כגון מיקוד, ריכוז ותקשורת במצבים בהם נגישות זו אינה זמינה במלואה ולכן היא כלי עזר יעיל להתמודדות עם אתגרים הדורשים פעולה מדויקת ויעילה תחת לחץ ומתח.

יישום טכניקת תרגילי מוח בארגונים בישראל הביא לשיפורים משמעותיים בניהול זמן, הובלת פרויקטים, הצגת נושא בפני קהל, תקשורת בינאישית, למידה וחשיבה ובקרב אנשי מכירות התבטא בשיפור במכירות. יישומה בעבודה עם ספורטאים וסטודנטים, הביא לשיפור משמעותי בביטחון האישי, יעילות למידה, בביצועים הספורטיביים ובמיומנויות החברתיות.

איך זה עובד?

תפקוד מוצלח של המוח מושתת על תקשורת פנימית יעילה באמצעות זרימה מתמדת של מידע בין מרכזים תפקודיים. במצבים שונים (כגון עקה ,(Stress- מעוכבת או מוגבלת התקשורת במסלולים מסוימים תוך פגיעה באיכות תפקודנו. באמצעות הפעלת טכניקת תרגילי מוח דומה שאנו "מעוררים" ומשפרים את זרימת המידע בתוך רשתות התקשורת במוח ומשחזרים את היכולת הטבעית המובנית ללימוד ולתפקוד במצבים נתונים. 

מחקרים מדעיים מהשנים האחרונות,העוסקים בתפקודי המוח וב- Brain Plasticity, מצביעים על כך שמידע הנאסף באופן חושי (למשל בעת צפייה בסרט), גורם להפעלת אותם אזורים במוח האחראים על התפקודים המיוצגים במידע זה. כמן כן, נצפה עירור אזורים במוח האחראים על תפקודים מנטאליים וקוגניטיביים, בזמן ולאחר ביצוע תנועות מוטוריות.

במהלך האימון בטכניקת תרגילי מוח, אנו מדמיינים עצמנו מתפקדים במצב נתון תוך ביצוע תרגילי תנועה נבחרים. בזמן ההדמיה, כאשר אנו מתבוננים על עצמנו (כמו בסרט) וחווים את תפקודנו במצב הנבחר, מופעלים במוחנו מרכזים שונים החיוניים להתנהלות שלנו באותו מצב. שילוב תרגילי התנועה בתהליך, מיעל את הנגישות בין אותם מרכזי שליטה במוח והדבר מתבטא בשיפור התפקודי.  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 1.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 2.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 3.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 4.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 5.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 6.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 7.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 8.jpg
  • images/stories/enhanced_image_slider_3/people talk 9.jpg